Sylwester w Radiu Łódź – Sonic Trip

Sonic Trip to pionierzy polskiego drum&bass. To właśnie formacja Sonic Trip jako pierwsza na szeroką skalę tworzyła i wypromowała muzykę drum&bass, objeżdżając Polskę wzdłuż i wszerz. Grając na squatach w improwizowanych miejscówkach, współtworząc mieszane gatunkowo eventy, rozpędzili basowy pociąg, który od 1998 roku mknie, zwalnia i właśnie znów przyspiesza.

Formacja została założona przez Roberta Kowalskiego (Nobis) i Łukasza Rybskiego (Exwookie) w Łodzi dokładnie na Placu Wolności w Łodzi, gdy panowie siedzieli za ramieniem pomnika Kościuszki i spoglądali po horyzont ulicy Piotrkowskiej, obmyślając to wszystko, co się później wydarzyło: Platformy na Paradach Wolności, imprezy w klubach, na których za każdym razem bawiło się kilka tysięcy osób, udział w największych festiwalach w Polsce i za granicą. Wreszcie – wydanie winyla i albumów CD, cykliczny udział w programach radiowych i TV, udział w WOŚP.

Po wydaniu pierwszego polskiego winylowego singla “Darkside” oraz płyty “Re:mix” Sonic Trip zagrali setki imprez w całej Polsce i kilka znaczących eventów poza jej granicami (Creamfields, Mayday, Nature One).

Grupa Sonic Trip wystąpi 31 grudnia podczas Sylwestra w Radiu Łódź. Najlepsze taneczne dźwięki na żywo od 22:00 na 99,2 FM i radiowym Facebooku.

„Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-1