Sylwester w Radiu Łódź – Novika & Lex

Członkowie kolektywu Beats Friendly, aktywni na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich występach, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet. Mają na swoim koncie dwie części kompilacji „Friendly Beats”, grali na najważniejszych festiwalach w kraju (Open’er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Freeform), regularnie odwiedzają najciekawsze kluby w Polsce.

Novika jako wokalistka zadebiutowała z zespołem Futro, później pojawiała się na płytach Smolika, współpracowała z wieloma producentami, m.in.: Marcinem Czubalą („Stay Close” – Mobilee), Lovebirds („This Time” – Toolroom), Biernaskim („Give Away”). Wydała również trzy albumy solowe oraz album z remixami, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem. Najnowsza płyta „Heart Times”, opublikowana w kwietniu 2013 roku, zebrała bardzo pozytywne recenzje jako najdojrzalsza w dorobku artystki.

Novika i Lex do niedawna prowadzili w Radiu ROXY autorską audycję Miastosfera, wcześniej jako duet radiowy dali się poznać słuchaczom Radia Jazz oraz Radia Bis (obecnej Czwórki). Obecnie Lex jest autorem audycji „Pora Lexa” w Czwórce, a Novika „Lekko” w Radiopacji.

W styczniu 2019 roku ukazał się najnowszy album Noviki „Bez Cukru”. Za produkcję albumu odpowiedzialni byli m.in. Sampler Orchestra, Agim Dżelijlij i MANOID, a gościnnie zaśpiewali Bassch i Buslav.

Novika & Lex wystąpią 31 grudnia podczas Sylwestra w Radiu Łódź. Najlepsze taneczne dźwięki na żywo od 22:00 na 99,2 FM i radiowym Facebooku.

„Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19”