Sylwester w Radiu Łódź – Baasch

Baasch jest jednym z najciekawszych artystów polskiej sceny elektronicznej. Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego na świecie filmu „Płynące wieżowce” Tomka Wasilewskiego i wielu innych projektów filmowych oraz teatralnych.

Wokalista zespołu Rysy, brał udział w wielu projektach muzycznych, m.in.: z Noviką, Bokką, A_Gimem, Zamilską, Mery Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup. W kraju występował na wszystkich największych festiwalach, m.in.: Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Audioriver, Nowe Horyzonty. Za granicą grał choćby w Niemczech, we Francji, na Islandii, Węgrzech, Litwie, w Czechach, Rumunii, a także w Chinach. Wydał dwie świetnie przyjęte płyty. Dziennikarze podkreślali jego talent do pisania chwytliwych melodii, mocne produkcje na światowym poziomie, przemyślaną oprawę graficzną albumów i koncertów.

W sierpniu 2020 roku Baasch wydał trzeci album, tym razem dla legendarnej belgijskiej wytwórni PIAS, która zajmuje się między innymi takimi artystami, jak Editors czy Agnes Obel. Albumowi towarzyszy szereg koncertów.

Baasch wystąpi 31 grudnia podczas Sylwestra w Radiu Łódź. Najlepsze taneczne dźwięki na żywo od 22:00 na 99,2 FM i radiowym Facebooku.

„Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19”