10 lat Soundedit – Nosowska

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość.

Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza.

Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Od roku bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, szalenie błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, której premiera miała miejsce 23 maja.

Na polu muzycznym Nosowska również nie próżnuje. Pracuje z Michałem FOX’em Królem nad kolejną solową płytą, której premiera zaplanowana jest na jesień 2018 r. Nowy materiał będzie można usłyszeć na żywo podczas jesiennej trasy koncertowej – „Nosowska na tłusto”, a już teraz możecie posłuchać brawurowego singla „Ja pas!”.

Nosowska wystąpi podczas 10. edycji Festiwalu Soundedit promując swój nowy album „Nosowska na tłusto”. Wraz z nią na scenie pojawi się Smolik – laureat nagrody Soundedit w roku 2010. Koncert odbędzie się w sobotę, 27 października, w Klubie Wytwórnia. Po koncercie, podczas uroczystej Gali, artystka odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej oraz kunszt słowa”.

Zdjęcia: Marlena Bielińska