Fortepiany Wolności na Dworcu Łódź Fabryczna – zmiana wykonawcy

Z prawdziwą przykrością informujemy, że w najbliższą sobotę (15 września) na Dworcu Łódź Fabryczna nie będzie mógł wystąpić Szabolcs Esztenyi. Zapraszamy o godz. 16.00 na Dworzec Łódź Fabryczna, gdzie wystąpi Piotr Sałajczyk. Ten wybitny pianista zagra kompozycje Lutosławskiego i Szpilmana.

Piotr Sałajczyk

Wszechstronny i kreatywny pianista, występujący jako solista  oraz kameralista. Artysta wiele uwagi poświęca muzyce najnowszej.  Ma na swoim koncie liczne prawykonania. Prowadzi aktywne życie koncertowe, jest laureatem wielu konkursów, na swoim koncie  ma nagrania płytowe dla renomowanych wytwórni. Zdobył Fryderyka, był nominowany do Paszportu Polityki za: „za wrażliwość i inteligencję, z którymi podchodzi do zapominanego na naszych estradach repertuaru”.

Z jednej strony przywraca zapomnianą literaturę fortepianową. Wykonuje i zarejestrował wszystkie utwory fortepianowe Juliusza Zarębskiego w kolejności opusowej, a po latach zapomnienia przywrócił estradom Fantazję Kujawską Witolda Maliszewskiego, dzieła Władysława Szpilmana. Z drugiej ma na swoim koncie liczne prawykonania muzyki współczesnej.

Projekt „Fortepiany Wolności” jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Soundedit. Jubileuszowa, dziesiąta edycja rozpocznie się 25 października 2018 r. w Klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29).

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 10. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi! Zapraszamy na „Fortepiany Wolności”.

Zdjęcia: mat. pras. Fortepiany Wolności